Yükleniyor

AVON “The Company For Women”

Burası AVON, 125 yıldan uzun süredir, kadınların güzellik, yenilik, iyimserlik ve her şeyden önemlisi kadınlar için çalıştığı şirket.

1886 yılından günümüze, “Kadınların Kadınlar İçin Çalıştığı” şirket sloganıyla dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadının yaşamına güzellik katan AVON, dünyanın önde gelen güzellik markalarından biridir.

Kurucusu David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan AVON, günümüzde 100'den fazla ülkede toplam 6 milyonun üzerinde Temsilcisi ve 10 milyon $’lık cirosuyla dev bir doğrudan satış şirketidir. Dünyada saniyede 4 AVON ruj satılmaktadır.

Merkezi New York'ta bulunan AVON'un ürün gamında, AVON Color, ANEW, Skin-So-Soft, Advance Techniques gibi birçok ünlü makyaj, parfüm, cilt bakımı, güzellik, moda ve ev ürünü markası yer almaktadır. Dünyada başka hiçbir kozmetik markasının AVON kadar çok sayıda kendi ismini taşıyan ürünü yoktur.

AVON’u tüm rakiplerinden farklı kılan en önemli unsur ise, ilk günden bugüne iş modelinin kadınların güçlenmesi üzerine kurulmuş olması ve 125 yıldan fazla süredir "Dünya kadınlarının kişisel gereksinimlerini, ürün ihtiyaçlarını ve hizmet beklentilerini en iyi anlayan ve karşılayan şirket olmak" vizyonuna sadık kalmış olmasıdır.

Bu amaçla her gün daha iyi ve kaliteli ürünleri tüketicileriyle buluşturmak için kendiyle yarışan AVON, Şangay'da ve New York'ta bulunan ve 350'den fazla bilim adamı ve araştırmacının görev yaptığı AR-GE Merkezlerinde, güzellikle bilimi buluşturarak her gün daha yüksek teknoloji ve kalitede ürünler geliştirmektedir.

AVON’un kadın, toplum ve çevreye yönelik hassasiyeti, dünya çapında yürütüğü birçok sosyal sorumluluk kampanyasıyla desteklenmiş, sürdürülebilirlik alanında dünya çapında birçok önemli ödülün sahibi olmuştur.

Dünyada AVON ile ilgili daha fazla bilgi için  www.avoncompany.com   sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Neden AVON

AVON, 1993 yılından bu yana Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda gelmektedir. Türkiye’dedakikada 10’dan fazla AVON ruj satılmaktadır.

Geniş ürün gamı, her kampanya birbirinden çekici ve yeni ürünle dolu katalogları, güvenilir ve son teknolojiyle geliştirilmiş ürünleriyle Türk kadınlarının gözünde En Samimi Kozmetik Markası olmayı başaran AVON, ek kazanç fırsatları sayesinde, 21 yıldır sayısı her geçen gün artan AVON Temsilcilerinin de hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmaktadır.

Çevreyi Koruma Bilinci

Dünya kozmetik pazarına yön verirken sosyal vatandaşlık bilinciyle de toplumsal katkı projelerini sürdüren AVON, çevreci yaklaşımıyla tüm dünyada fark yaratıyor. AVON'un global değerleriyle paralel hareket eden Avon Türkiye, sürdürülebilir çevre politikasıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Sürdürülebilirlik çalışmaları çerçevesinde enerji tüketimini % 20 oranında, su kullanımını % 27, sera gazı emisyonunu % 17,6 oranında azaltan Avon, başarılı atık yönetimi sayesinde de, halen % 79,6 oranında geri dönüşümlü malzeme kullanıyor. Ayrıca tüm dünyada bir dakikada 36 futbol sahası büyüklüğünde ormanın yok olduğu gerçeğinden hareket ederek başlatılan "Yeşil Yarınlara Merhaba Projesi" sayesinde, Güney Amerika'daki Atlantik Yağmur Ormanları için 2 milyon dolardan fazla fon elde edildi.

www.hellogreentomorrow.com

Avon Türkiye de tüm dünyadaki sürdürülebilir çevresel uygulamalara uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Kağıt tüketimini düşürmek için siparişlerin neredeyse tamamı internet aracılığı ile alınıyor.

Bu bağlamda yakın zamanda Avon Türkiye Gebze Tesisi de, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği girişimiyle başlatılan Çevreci Tesis Ödülü'nün sahibi oldu.